Ślub z ukochaną osobą, to bardzo ważne wydarzenie. Dwoje ludzi decyduje się na wspólną wędrówkę przez życie. Tego dnia łatwo przeoczyć wiele sytuacji. Mnogość emocji sprawia, że wiele detali może nam umknąć zarówno z pamięci jak i z zasięgu wzroku.  Ten dzień z pewnością należy zapamiętać, a fotograf jest jedną z tych osób, która chwyta chwile i zamyka je w kadrze, aby po opadnięciu weselnych emocji, móc do nich wrócić i przeżyć je za każdym razem na nowo….

Reportaż ślubny to nie ustawiane zdjęcia z rodziną, chociaż i kilka takich fotografii warto mieć w swoim albumie. Reportaż to historia, historia widziana oczami fotografa. Reportaż to uchwycone momenty, których nikt inny nie widzi w ten sposób jak osoba z aparatem. Niektóre kadry są łapane ukradkiem, niektóre przypadkiem, a inne są idealnie zaplanowane. Każdy moment tego dnia jest wyjątkowy.

Rozpoczęcie uwieczniania ślubnego dnia warto rozpocząć już od przygotowań. To szansa na uchwycenie emocji, jednych z większych, ponieważ właśnie podczas ubierania sukni ślubnej i garnituru, dwoje ludzi zdaje sobie sprawę, że to właśnie dziś, że żmudny okres planowania wesela dobiegł końca, zostało już tylko tu i teraz. To właśnie podczas przygotowań jest najwięcej wzruszeń, ukradkowych spojrzeń i niespodziewanych sytuacji.

Ceremonia zarówno kościelna jak i cywilna potrzebuje dyskretnych ujęć. Fotograf nie może wejść w centrum wydarzeń krępując Parę Młodą. To momenty w których trzeba zostać niezauważonym, ale uchwycić najpiękniejsze chwile.

Wyjścia są również bardzo istotne, bo to debiut, pierwszy oficjalny moment pokazania się gościom jako małżeństwo.

Na samym końcu pozostaje już tylko zabawa. Bez stresu, pełna radości.